Anabilim Dalı’mızın 10. yılını kutlamak, Anabilim Dalı’nın ve gayrimenkul bilimlerinin Türkiye’de ve uluslararası ölçekte bilinirliğini artırmak ve işbirliklerini geliştirmek amacıyla düzenlenen Uluslararası Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Konferansı 2018, 1-3 Şubat 2018 tarihleri arasında Wyndham Ankara’da gerçekleştirildi.

Konferans 1 Şubat 2018 Perşembe günü açış töreni ile başladı. Tören; saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Ankara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı ve Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Anabilim Dalı Kurucu Başkanı Sayın Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş, RICS Başkanı John Hughes yerine RAU Gayrimenkul Merkezi Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali Parsa, Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Borsa İstanbul A.Ş. Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Sayın Himmet Karadağ, Ankara Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Erkan İbiş ve T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki’nin konuşmalarının ardından 10. Yıl Kutlama Seremonisi ile son buldu. Seremonide ilk program mezunlarına hediye takdimi yapılırken 10. Yıl kutlaması olarak pasta da kesildi.

Açış Töreni sonrasında Kentsel Gelişme Eğilimleri ve Politikaları ile Arazi Yönetimi ve Politikaları konulu oturumlar gerçekleştirilerek ilk gün son buldu.

Konferansın ikinci gününde Kentsel Dönüşüm Uygulamaları ve Politikaları konulu iki oturum ile Gayrimenkul Yatırımları ve Finansmanı ve Gayrimenkul ve Tesis Yönetimi konulu oturumlar gerçekleştirildi.

Konferansın son gününde ise; Gayrimenkul Yatırımları, Ortaklıkları, Proje Geliştirme ve Değerleme, Gayrimenkul Değerleme ve Gayrimenkul Piyasaları, Konut Ekonomisi ve Politikaları, Gayrimenkul Piyasaları ve Vergileme ile Gayrimenkul Araştırmaları ve Eğitimi konulu oturumlar gerçekleştirildi. Konferans üçüncü gün sonunda Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı ve Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Anabilim Dalı Kurucu Başkanı Sayın Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş’in konuşması ve kapanış seremonisi ile son buldu. Yoğun programına rağmen konferans boyunca oturumlara yoğun Türk ve yabancı katılım gözlendi.

4 Şubat 2018 Pazar günü ise, Uluslararası Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Konferansı 2018 kapsamında Türkiye’ye gelerek sunumlarını gerçekleştiren Dr. Markus Schaffert, Prof. Dr. Dr.h.c. Bernhard Mueller, Prof. Dr. Rachelle Alterman, Prof. Dr. Ali Parsa, Alexander Boadi, Kofi Addo, Prof. Jeremy Moody ve Wilson Akhator Eneka, yabancı konuklar için konferans düzenleme komitesi tarafından düzenlenmiş olan Ankara turuna katılmışlardır.