Anabilim Dalı’mıza “Gayrimenkul Sektör Seminerleri” dersi kapsamında 26 Mayıs 2017 tarihinde Aremas Gayrimenkul Pazarlama ve Danışmanlık Hizmetleri Anonim Şirketi Kurucusu ve Genel Müdürü Sayın Vedat Arslan konuşmacı olarak katılım gösterdi. Anabilim Dalı’mız öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrencinin katıldığı konferansta Sayın Arslan “Konut Sektöründe Satış ve Pazarlama Dinamikleri” konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği seminerde açılış konuşmasını Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı ve Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı Sayın Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş gerçekleştirirken, Dekan Tanrıvermiş’in ardından seminerin konuğu Sayın Arslan kürsüye çıktı.

Konferansın başında gayrimenkul pazarlama sektöründeki birikimine ve bu sektöre girişine değinen Sayın Arslan, gayrimenkul pazarlama ile gayrimenkul geliştirme ilişkisine ve konut pazarlama sektörünün Türkiye’deki gelişimini ile özellikle konut pazarlama sürecine dikkat çekti. Ayrıca Sayın Arslan ekonomik ve siyasi şartların konut satışlarını düşünüldüğü kadar etkilemediğini, doğru proje ve doğru pazarlama planlaması ile başarılı satış süreçlerinin sağlanabildiğini, farklı alıcı türlerinin farklı önceliklere sahip olduğunu, dolayısıyla farklı konut projelerinin farklı pazarlama stratejileri ile planlanması gerektiğini de katılımcılarla paylaştı.

Seminer, son bölümde öğrencilerden gelen soruları da yanıtlayan Sayın Vedat Arslan’a katılımlarından dolayı teşekkür hediyesi takdim edilmesi ve seminere katılan Anabilim Dalı’mız öğretim üyeleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.